زیبایی

تاثیر جوشیدن عسل بر خواص آن

تاثیر جوشیدن عسل بر خواص آن

عسل از دیرباز الایام برای معالجه اشکال عارضه ها بوسیله متخصص ها طب سنتی تجویز شده‌است . البته بعضی اشخاص تصور می‌نمایند با حرارت دادن عسل خواص آن از میان میرود و می بایست مدام عسل را به طور ناپخته استفاده نمایند , می‌خواهیم به باز‌نگری این تصور نادرست بپردازیم .

یک کارشناس طب اهل ایران اظهار‌کرد : یک کدام از باورهای اشتباه پزشکی , سمی شدن یا این که از در بین رفتن خاصیت عسل بر اثر حل‌شدن در آب جوش است , در مدرسه طب اهل ایران پیشنهاد مستقیمی بر پایه ی منع حرارت دادن عسل نیست .
محمد عسکرفراشاه در رابطه عسل خاطرنشان کرد : یکی باورهای نادرست پزشکی , سمی شدن یا این که از میان رفتن خاصیت درمانی عسل بر اثر حل شدن در آب جوش است .

او خاطر نشان نمود : در مدرسه طب اهل ایران پیشنهاد مستقیمی بر طبق منع حرارت دادن عسل نیست , از طرف دیگر از ماءالعسل یا این که عسل مطبوخ ( جوشانده ) در کتاب ها زیادی در بحث معالجه بیماری‌ها , نام برده شده‌است . honey honeycomb fb min 1024x538 - تاثیر جوشیدن عسل بر خواص آن

این کارشناس طب اهل ایران تصریح کرد : حکیم عقیلی , از پژوهشگران متأخر طب اهل ایران در کتاب مخزن الادویه , عسل مطبوخ کف‌گرفته را دارنده حرارت و حدت کمتری از عسل ناپخته می داند و در حرارت دادن عسل , مخلوط آن با آب و ملایم بودن حرارت را شرط مینماید و از حرارت فراوان که موجب تغییر تحول مزه عسل شود , منع میکند .

عسکرفراشاه خاطر نشان نمود : همینطور علی‌بن‌عباس اهوازی از حکمای گران قدر قرن چهارم هجری قمری هرچند برای گرم‌مزاجان یا این که اشخاصی که غلبه صفرا دارا‌هستند یا این که جوان ها پیشنهاد به خودداری از مصرف عسل نموده است ولی منعی برای جوشاندن آن ذکر نکرده و از طرفی جوشانده عسل با آب را که کف و ناخالصی‌های آن گرفته شده باشد دارنده اثر تندی و زدایندگی کمتر و غذادهی بیش تر نسبت به عسل عادی می داند .

او اعلام کرد : ماءالعسل که یک لغت عربی است , در گویش پارسی «آب‌انگبین» , در لهجه رومی «ملیطیون» و به‌یونانی «ماءالقراطن» اسم داراست ; برای تهیه و تنظیم ماءالعسل روش‌های مختلفی در کتاب‌های متعدد پیشنهاد شده البته ماده مشترکی که در تمام آنها به‌کار رفته , آب و عسل است که به‌نسبت‌های مختلفی با نیز ادغام شده و با شعله ملایم جوشانده می‌گردد تا اندازه معینی از آن باقی بماند .

medfrd3001 min - تاثیر جوشیدن عسل بر خواص آن

این کارشناس طب اهل ایران اضافه کرد : آنچه در منابع متفاوت با یکدیگر گوناگون است , اندازه آب و عسل مصرفی و افزودنیهایی است که بسته به کاربرد دارو , معمولاً برای تقویت اثر ماءالعسل , به آن بیشتر می‌شده است .

عسکرفراشاه یادآور شد : در متن ها طب اهل ایران , ماء‌العسل به‌طور ویژه در بیماری‌های مختص اعم از تب‌ها , بیماری‌های سرد معده , بیماری‌های کلیه و ریه مؤثر بوده است ; ماء‌العسل کاربرد ویژه‌ای در معالجه بیماری‌های ریه داشته و سرفه , خرخر , تنگی نفس , خشونت ریه و گرفتگی صدا به‌کار می‌رفته است و یکی‌از شایسته ترین نوشیدنی‌های اشخاص دچار به آسم است .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن