جنسی

باز بینی عامل ها حیاتی ایجاد نازایی در مردان

بعضی عامل ها روحی و روانی در پیدایش نازایی و ایرادات جنسی زنان و مردان تاثیرگذار میباشند . افسردگی و اضطراب به طور قابل توجهی سبب ساز ناتوانی جنسی زوجین می شود . بعضی از مهم‌ترین دست اندرکاران پیدایش نازایی را درین بخش باز‌نگری میکنیم . به حرف های پزشک فرید پورک درین ارتباط توجه نمایید .andrology min 300x191 - باز بینی عامل ها حیاتی ایجاد نازایی در مردان
امروزه پژوهش‌های مختلفی در رابطه اهمیت رابطه ها جنسی زوجین , اثر ها آن بر سلامت زن و شوهر و هم تاثیر آن بر استمرار و قوام خانواده انجام شده است و به عبارتی دیگر همان مقدار که تندرست جسمی دارای اهمیت است سلامت جنسی هم به نوبه خویش نقش کلیدی و دارای اهمیت را در رابطه ها زوجین دارا‌هستند .علل بی‌میلی جنسی هرچه که باشد مستلزم ارزیابی و معالجه به موقع داراست . اختلالات جنسی را به خیر و خوبی می‌توان با شناسایی و رفع علل زمینه‌ساز آن معالجه کرد . نکته قابل توجه در معالجه این نوع از دلایل این است که مبتلایان به بی‌میلی جنسی نباید خودسرانه به دارو درمانی مبادرت نمایند , چرا‌که علاوه بر عوارضی که این‌گونه داروها در صورت مصرفی بی‌رویه دارا‌هستند , گاه بجهت بی‌توجهی به منشأ بی‌میلی جنسی بی‌اثر خواهند بود .

دکتر معالج فرید پورک جراح تمامی و مجاری ادراری اعلام کرد : زمینه جنسی در زنان و مردان از معضلات نهفته در جامعه و در باطن انسانهاست . مصاحبه کردن درباره با این مشکل ها ملزوم به شجاعت شخصی و اجتماعی است . اکثر اوقات مردان و زنان حاضر نیستند به‌این این قضیه که یک دسته بیماری است تحت عنوان دردی نگاه نمایند که معالجه واجب داراست .

او خاطر نشان نمود : در کشور اکثری از مردان و زنان در هر لباسی که میباشند با این اختلال رو به رو اند و بایستی به یاری کارشناس هرچه زودتر به معالجه آن هم مبادرت نمایند .

پورک اعلام‌کرد : ناتوانی جنسی نه فقط در مردان بلکه به به عبارتی مقدار در زنان موجود هست . اکثر وقت ها مردان و یا این که زنان این بیماری را در همسر خویش تحت عنوان سردمزاجی و یا این که دلایلی از ضعف بدنی می‌بینند با این حال مراجعه به کارشناس را امری زشت و بیرون از رفتار میدانند . این کارشناس ۲ دلیل عمده را دلیل کلیدی ناتوانی جنسی در اشخاص دانست و خاطرنشان کرد : دو عامل دارای اهمیت را که ما میتوانیم دراین مکان تحت عنوان عاملان کلیدی ناتوانی جنسی ابلاغ کنیم یکی بیماری های جسمی و دیگری بیماری های روحی و روانی می‌باشند .

به گفته او , استرس های کاری و خانوادگی , نداشتن تفاهم خانوادگی دربین مردان و زنان , افسردگی ناشی از معضلات مختلفی که آدم ها در جامعه ها صنعتی و شهری مدرن دارا هستند و خیلی دیگر از بیماری های روحی و دیوانه دیگر قسمتی از کارداران آن به حساب میایند .

پورک یادآوری کرد : در مردان تحت ۴۰ سال حدودا ۵ درصد از آنها ایراد ناتوانی جنسی دارا هستند در صورتی‌که در مردان بالای ۴۰ سال میان ۵۵ تا ۷۵ درصد به‌این عارضه دچار می باشند . بنابراین در کنار ارتقاء سن می توان بیماری های قلبی و عروقی اعم از فشار خون بالا , بیماری های قندی , بیماری های عصبی , مصرف دخانیات و مصرف داروهایی که مستقیما منجر اختلالات جنسی می باشند را نام برد . این گونه از داروها عبارتند از داروهای قلب , کاهش فشار خون , افسردگی و اعصاب و روان , تیروئید و داروهای پرتو درمانی . همینطور جراحی در ستون فقرات و لگن , پرتو درمانی و رادیوتراپی از عوارض دیگر این عارضه دانست .

این جراح کلیه و مجاری ادراری ناتوانی جنسی را یکی ار عوارض در نازایی دانست و اظهار‌کرد : بخش اعظمی از زوجین برنا به علل متعدد کار کشته به انجام دستور جنسی پس از وصلت نیستند لذا نیاز یک دکتر برای این جور از زوج ها امری الزامیست .

او در آخر سفارش کرد : از سایر مشکل ها اختلالات جنسی مردان در کشور انزال زودرس است که در مردان جوان شایع تر است . معالجه های رفتاری و جراحی به وسیله اورولوژیست انجام میگیرد و قادر است به خیلی از مردان در سنین گوناگون امداد های ضروری را به کار آورد . کاهش وزن و عمل های بدنی تحت عنوان ورزش روزمره , تغذیه مطلوب و کنار گذاشتن دخانیات اعم از کارهایی می باشند که چهت نیل به سالمی جنسی یاری می نمایند . در زمینه‌ی دیابت و فشار خون معالجه دارویی مطلوب با عارضه نادر برای اختلالات جنسی موءثر می باشند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن