جنسی

درباره با تنگی واژن وعدم دخول چه می دانید؟

آیا تنگی بسیار واژن واقعیت دارد؟

درصورتی که حین دخول درد و اندوه تجربه کرده باشید احتمال دارد نگران کوچک یا این که تنگ کردن واژن برای ارتباط جنسی باشید . واقعیت این است که اینطور نمیباشد . نسبتاً هیچ واژنی برای ارتباط جنسی تنگ وجود ندارد با این وجود ممکن است گهگاه واجب شود آمادگی بیشتری برای دخول پیدا نمایید .

01 Should you visit your gynecologist 176071255 jenjen42 1024x683 300x200 - درباره با تنگی واژن وعدم دخول چه می دانید؟ارتفاع واژن در شرایط عادی حدود ۷ تا ۱۰سانتی متر است که ممکن است به نظر برای ارتباط جنسی کوچک باشد . اما هنگامی که تحریک میشوید واژنتان بلند تر و گشوده تر می شود . ضمن این‌که روان کننده ای ارگانیک ترش می نماید . در‌صورتی‌که مشکلی با دخول احساس میکنید یا این که درد دارید احتمالا نشان دهنده این باشد که به میزان کافی تحریک نشده اید نه این واژنتان زیادی تنگ است . به علاوه درد هنگام دخول قادر است علامتی از بیماری هایی از قبیل عفونت , آسیب یا این که مشکل مادرزادی باشد .

تنگی واژن چه گونه تغییر می کند؟

واژن در حین عمر یک شخص تغییرات متعددی می نماید . واژن برای ارتباط جنسی و به دنیاآمدن نوزاد طراحی شده‌است که هر دوی این ها روی صورت و تنگی آن اثر میگذارد . آشنایی این تغییرات قادر است به شما یاری دهد تا بدانید چه وقتی مبتلا اختلال شده‌است .
elise rhommel1 min 300x200 - درباره با تنگی واژن وعدم دخول چه می دانید؟

تغییرات واژن در زمان ارتباط جنسی

واژن برای گسترده شده و بلند شدن در حین تحریک پباده سازی شده . وقتی که تحریک میشوید بخش بالایی واژن کشیده شده و به دهانه رحم فشار آورده و رحم را درسمت داخل بدن فشار می‌دهد . بدین ترتیب آلت تناسلی در طول دخول نمی تواند به دهانه رحم ضربه زده و سبب اندوه شود . ( گرچه تحریک دهانه رحم بعضی وقتها می‌تواند شادی بخش باشد ) . همینطور واژن روان کننده ای ارگانیک ترشح می نماید تا دخول آسوده تر بوده و با درد کمتری همراه باشد . در حالتی‌که دخول پیشین از ترشح روان کننده و خیلی زود صورت بپذیرد مبتلا درد خواهید شد . پیش نوازی کافی میتواند به شما اطمینان دهد به مقدار کافی روان کننده ارگانیک در واژن ترشح شده‌است البته در‌صورتی‌که کافی فقدان میتوانید از یک لوبریکانت ارگانیک بر مبنا آب استعمال نمائید . البته این فرآیند ارگانیک مدام به معنای یک ارتباط جنسی ریلکس نمیباشد . یک مطالعه نشان داده است که ۳۰ درصد زنان در زمان ارتباط واژینال vaginal حس درد دارا‌هستند . در‌صورتی‌که درد یا این که تنگی مستمر داشتید بی تردید می بایست به دکتر رجوع نمایید .

تغییرات واژن هنگام وضع حمل

واژن شما میتواند برای به دنیاآمدن نوزاد کشیده و گسترده شده و بعداز آن به موقعیت معمولی خویش بازگردد . با این وجود بعداز به دنیا آمدن نوزاد احتمالا حس فرمائید که واژنتان مانند گذشته نمی‌باشد . واقعیت این است که احتمال دارد مانند سابق نمی باشد البته بدین مفهوم نمیباشد که دیگر تنگ نباشد . صورت ارگانیک و انعطاف پذیری واژن در حین عمر عوض میشود و می بایست با این تغییرات سازگار گردید . شاید به‌این مفهوم باشد که بایستی پوزیشن های جدیدی برای ارتباط را آزمون نمایید یا این که ماهیچه‌ها کف لگن را تقویت فرمایید تا عضله‌ها دور و بر واژن مجدد تنگی و توان قدیمی را بدست آورند .

در صورتی می‌ترسید واژن تان بیشتراز حد تنگ باشد

تعدادی شرایط است که قادر است روی تنگی واژن تاثیر بگذارد . بیشتر این خلل ها جزئی بوده و به راحتی معالجه میگردند . این وضعیت عبارتند از :
برانگیختگی و روان کاری ناکافیبرانگیختگی بدن را با روانکاری ارگانیک فراهم می نماید . تلاش فرمایید دوره بیشتری صرف فرمایید تا به میزان کافی برانگیخته گردید . به یاد داشته باشید که نقش کلیتوریس کلیدی تر از چیزی است که تصور می کنید . البته در‌حالتی که با وجود صرف کردن زمان کافی برای فراهم سازی هنوز نیز دخول برایتان آزار دهند است صد رد صد یک لوبریکانت مطلوب از داروخانه تهیه فرمائید .

عفونت یا این که مشکل

عفونت ها اعم از عفونت های جنسی صورت یا این که تنگی واژنتان را تغییر نمی دهند البته میتوانند منجر دردناک شدن ارتباط جنسی شوند .

11686 158576406.1200w.tn  300x181 - درباره با تنگی واژن وعدم دخول چه می دانید؟

زخم یا این که تروما

زخم به کف لگن یا این که حیطه تناسلی قادر است سبب دردناک شدن ارتباط جنسی شود در اینصورت بایستی تا بهبود بی نقص طاقت فرمایید و از ارتباط جنسی اجتناب نمائید .
اختلالات مادرزادی پرده بکارتبعضی زنان با پرده بکارت hymens کلفت یا این که انعطاف ناپذیر به جهان میایند که هنگام ارتباط جنسی فشار آلت تناسلی منجر تولید درد در آنان خواهد شد . چه بسا پس از پاره شده بکارت احتمالا گشوده نیز هنگام ارتباط جنسی حس درد داشته باشند .
واژینیسموسواژینیسموس Vaginismus سبب ساز انقباض انقباض غیرارادی عضله‌ها کف لگن گذشته از دخول می شود و این سفتی بازدارنده از ورود مطلوب آلت تناسلی به واژن می شود . این حالت به خاطر اضطراب یا این که واهمه ساخت می شود . بعضی اشخاص مبتلا به‌این خلل احتمالا در استعمال از تامپون tampons یا این که معاینه کف لگن نیز در گیر ایراد شوند . معالجه واژینیسموس ترکیبی است که مشتمل بر سکس تراپی و مشورت می شود . پزشکتان از واژینال دایلاتور* vaginal dilators و تمرینات کف لگن برای معالجه شما به کار گیری می نماید . این وسایل مخروطی به شما یاری می نماید تا بتوانید ماهیچه‌ها کف لگنتان را در دست گرفتن کرده و جلوی برخورد عضلانی اجباری حین دخول را بگیرید .* واژینال دایلاتور vaginal dilators : دایلاتور ها گشادکننده های واژینال میباشند که از آلت تناسلی مرد در سایزهای متفاوت تقلید می نمایند . به مریض سفارش می¬شود همراه با انجام ورزش های کف لگن از سایز کوچک تا بزرگ دایلاتورها را استعمال نماید.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن