مغز و اعصاب

کسانی که در گیر تشنج میگردند این پیشنهاد ها را رعایت نمایند

تشنج عارضه ای است که معمولا علامت ی یک بیماری است . این عارضه به سبب ساز حملاتی که به سلول های خاکستری مغز می شود واقعه می افتد . در واقع این هجوم ها سلول های خاکستری مغز را تحریک می‌کنند . دکتر معالج رضا ابراهیمی کارشناس مغز و اعصاب اظهار داشته اند : ضربات و تومور مغز , سکته‌های مغزی , به کارگیری از مواد مخدر , بیماران دچار به سندرم داون وکبد , آلزلیمر , تب بالا باعث ساخت اختلالاتی در مغز می گردند که در غایت سبب به تولید تشنج در شخص می‌گردند .
sare 1 300x226 - کسانی که در گیر تشنج میگردند این پیشنهاد ها را رعایت نمایند
او با اشاره به نشانه ها پیدایش تشنج در اشخاص اذعان کرد : در حین یورش ناتوانی در یاد‌آوری رخدادها , عدم جواب به سوال ها , بیهوشی به بازه زمانی چند دقیقه , سفتی عضله‌ها و برخورد سرعت بالا بدنی از علامتها ایجاد تشنج در بیماران است .
این کارشناس مغز و اعصاب بابیان این‌که عارضه تشنج بخش اعظم در اشخاص در گیر به صرع صورت می‌دهد , تاکید کرد : بیماران ابتلا به صرع از لحاظ تشکیل خانواده هیچگونه مشکلی ندارند و میتوانند ازدواج نمایند و فرزندان سلامتی به دنیا آورند .
او بابیان این که مصرف خطا دارو یا این که عدم به کارگیری از آن ها سبب ساز ساخت جراحت به بیماران می شود , عنوان کرد : مصرف منظم داروها سبب ساز کاهش پیدایش تشنج در بیماران در گیر به صرع و بهبود سالم آن‌ها می شود .
ابراهیمی بابیان این که گهگاه عفونت در بدن منجر تولید تشنج همراه با تب می شود , تصریح کرد : در حین بیماری و ارتقا تب بی تردید برای دوری از پیدایش عفونت و کاهش تب از داروهای تب بر و یا این که دستمال آغشته به آب ولرم به کارگیری کرد .
او به تاثیر بعضا گیاهان در بهبود تشنج اشاره نمود و اظهار داشت : گیاهانی مثل زعفران , بابونه , نعناع , گشنیز و شبدر در کاهش و بهبود این عارضه زیاد موئثر است .
این کارشناس مغز و اعصاب به اشخاصی که سوابق تشنج دارا‌هستند سفارش کرد : برای خودداری از پیدایش تب شدید با تجویز پزشک معالج علاوه بر داروی تب بر از داروی ضد تشنج هم می توان به کارگیری کرد .
او در رابطه تشنج در کودک ها اظهار کرد : بدن خردسالان در هنگام تشنج با عوارضی مثل انجام حرکات غیر خودخواسته , خیره شدن به یک طرف , ادرار غیر غیراجباری و تحرک دوچندان روبه رو است .
ابراهیمی ادامه داد : تب در تشنج در حین کوتاه خطری ندارد , البته درصورتی که همراه با عفونت مغزی باشد بایستی بوسیله دکتر آنالیز و معالجه شود .مرجع باشگاه خبرنگاران

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن