مغز و اعصاب

تشخیص ضربه مغزی توسط تست خون

در یک مطالعه ی کوچک انجام یافته نشان داده شده‌است که شاید نشانگرهایی در خون بتواند زمان صورت دادن جراحت مغزی را نمایش دهد . این مطالعه که در کانادا صورت گرفته شده‌است ابلاغ نموده است که یک تست خون معمولی با بیش تر از ۹۰ % اطمینان میتواند حرکت مغزی را تشخیص دهد .
PicsArt 1479050915709 300x204 - تشخیص ضربه مغزی توسط تست خوندر یک مطالعه ی کوچک انجام یافته نشان داده شده‌است که شاید نشانگرهایی در خون بتواند زمان رخ دادن زخم مغزی را نمایش دهد . این مطالعه که در کانادا انجام یافته شده‌است ابلاغ نموده است که یک تست خون معمولی با بیشتراز ۹۰ % اطمینان قادر است حرکت مغزی را تشخیص دهد . این امتحان تازه که اختصاصی میباشد به نظر می‌رسد قادر است بیشتراز ۱۰۰ نشانگر که ضربه ی مغزی را نشان میدهند را ارائه دهد .

در قبل دانشمندان با نشانگر در خون ضربه مغزی را تشخیص می دادند . پژوهشگران بعداز دیدن الگوی متابولیت ( نشانگر ) غافلگیر شدند ; زیرا سوای داشتن هیچ اطلاعاتی در باب شخص , بیش تر از ۹۰ % اشخاص را دراین مورد شناسایی کردند . این مطالعه روی ۲۹ نوجوان از بازیکنان هاکی که ضربه ی سر را تجربه کرده بودند انجام شد . این یک امر بالقوه برای تشخیص ضربه ی مغزی است . آن‌ها گفتند این امتحان نیاز به به کار گیری ی زودتری می طلبد . چون تعداد کمی از بیماران از روی تردید معلوم شدند . آن‌ها اعلام کردند ضربه مغزی برخی اوقات می‌تواند با نشانه ها آشکاری مثل سرگیجه , سردرد , تاری مشاهده کرد و تهوع شناخته شود .

مردمان با یک یا این که دو پروتئین شناور در خون که پس از ضربه ی مغزی ارتقا پیدا می نمایند پدیدار میشوند . این رویه می‌تواند حاصل بزرگی را به همراه داشته باشد . دانشمندان اعلام کردند تشخیص ظریف و ضربه ی مغزی بایستی ظرف ۷۲ ساعت بعداز صدمات وارد بر رمز آزمایش شود . امید‌وار‌یم این آزمایش بتواند به صورت گسترده ای به جهت دردسترس و ارزان بودن در اورژانس های درمان گاه مصرف شود .

علاوه بر این میتواند در بهبود ارززیابی هم کاربرد داشته باشد . آن‌ها همینطور در درحال حاضر تست اعتبار امتحان در تیم های دیگری نظیر نظامیان هم میباشند . آن‌ها در هم اکنون بررسی و گسترش یک خودرو می باشند که بتواند در امتحان با سرعت اجرای بالا و با به کار گیری از یک قطره خون این عمل را انجام دهند .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن