مغز و اعصاب

افزایش سکته مغزی در جایگاه سنی جوان

سکته مغزی دلیل اکثری از مرگ و میرها در کشورمان شده‌است . این عارضه در منزلت سنی جوان ها هم بازدید شده‌است و تهدیدی برای تندرست این قشر از جامعه به شمار می‌رود . پیرو به کلام های شهرام اویس‌ قرن کارشناس مغز و روان درین ارتباط توجه فرمایید .
AdobeStock 121608348 min 1024x683 300x200 - افزایش سکته مغزی در جایگاه سنی جوان
دبیر د‌همین کنگره استروک کشور ایران با اشاره به این‌که در هر ۱۰ دقیقه پس از سکته مغزی شخص ۲ میلیون سلول عصبی از دست می دهد , اذعان کرد : تشخیص معالجه به موقع این بیماری در نجات جان مریض فراوان دارای اهمیت است .

یک کارشناس مغز و اعصاب و روان : جوان ها اهل ایران ۷ برابر متوسط جهانی در معرض سکته مغزی‌اند ; شهرام اویس‌قرن دبیر د‌همین کنگره استروک کشور‌ایران اظهار داشت : ‌ این کنگره دوم تا چهارم اسفند ماه همین سال در کتابخانه ملی کشور‌ایران و با حضور متخصص ها و جراحان مغز و اعصاب , رادیولوژیست‌ها , پرستارها و صاحب‌نظران اساتید پررنگ در حوزه سکته مغزی برگزار می‌گردد . دبیر د‌همین کنگره استروک کشور‌ایران افزود : شیوع سکته مغزی در کشور‌ایران طی یک‌سری مطالعه که انجام گرفته به صورتی بوده که معین شده جوان ها اهل ایران اکثر دچار به سکته مغزی میشوند ; اما منظور از جوان ها اشخاص کمتر از ۵۰ سال است .
preventing a stroke horiz min 300x117 - افزایش سکته مغزی در جایگاه سنی جوان
اویس‌قرن افزود : طی مطالعه‌ای که در اصفهان انجام گرفت پیدایش سکته مغزی در جوان ها ۷ برابر متوسط جهانی بود به این ترتیب پیشگیری از این بیماری فراوان دارای اهمیت است . همینطور ۹۰ درصد سکته‌ها مرتبط با ۱۰ استدلال فشار خون , چربی بالا , دیابت , به کار گیری سیگار , وزن دوچندان , عدم تحرک , بیماری قلبی , استرس , مصرف الکل و رژیم غذایی اشتباه در جوان ها است .

او با تاکید بر این که شخصی که در گیر سکته مغزی میشود در هر دقیقه ۱۲ کیلومتر راه و روش عصبی آن و یا این که همان ۲ میلیون سلول عصبی‌اش از دربین می رود , اظهار کرد : ‌لذا معالجه به موقع مریض سکته مغزی مضاعف دارای اهمیت است و می بایست کلیه این اشخاص قبلی از ۴ ساعت و نیم طلایی اقدامات اضطراری برایشان انجام گیرد .
understanding stroke2 horiz min 300x117 - افزایش سکته مغزی در جایگاه سنی جوان
این کارشناس مغز و اعصاب با اشاره به این که تزریق وریدی و کشیدن لخته از رگ دو شیوه حیاتی برای نجات جان بیماران مبتلا سکته مغزی در حین طلایی است , بیان کرد : ‌ متاسفانه در همگی بیمارستان‌های مملکت این داستان برای بیماران انجام نمی‌گیرد و هیچ کدام از بیمارستان‌های خصوصی تهران هم معالجه وریدی سکته مغزی را ندارد و فعلا دو بیمار‌ستان شریعتی و فیروزگر در حوزه امداد به بیماران سکته مغزی زیاد پیروز بودند .

ارتقاء سکته مغزی در منزلت سنی جوانوی بابیان این‌که علیرغم احترام به طب سنتی می بایست بیان‌کنم که نمی توان از این شیوه سکته مغزی را معالجه کرد , اعلام کرد : بعضا به جهت فشار خون بالا به جای به کارگیری از قرص آبغوره مصرف میکنند و این باعث می شود که به جهت کاهش نیافتن فشار خون در گیر سکته مغزی شوند براین اساس پیشگیری و معالجه به موقع فشار خون مضاعف دارای اهمیت است .

د‌همین کنگره استروک جمهوری اسلامی ایران ۲ تا ۴ اسفند با حضور سخنرانانی از کشورهای کانادا , ایالات متحده , فرانسه و قطر در راس همایش های دربین المللی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اجرا می شود .

ایلنا

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن