مغز و اعصاب

جراحت های خطرناک سکته مغزی

سکته مغزی دلایل جانبی خطرناکی برای تن درستی ما دربردارد . اعم از این عوارض میتوانیم به جراحت به بافت مغز اشاره کنیم . این زخم موضوع ساخت زوال عقل را در اشخاص گوناگون تولید میکند . پیرو به جدید ترین یافته های محققان دانش کده پزشکی دانش کده آریزونا دراین مورد اشاره خوا هیم کرد با ما همراه باشید . www.narconon.org drug abuse methamphetamine brain mind min 1024x683 300x200 - جراحت های خطرناک سکته مغزی

حاصل یک مطالعه تازه در رابطه موش‌ها نشان می دهد که بافت آسیب‌دیده مغز بر اثر سکته مغزی بعداز تبدیل شدن به مایع , سمی شده , به دیگر بخش‌های تندرست مغز صدمه میزند .

خبرگزاری یونایتدپرس نوشت : بعضی اشخاص احتمالا تصور نمایند که بافت مغز هم به به عبارتی روش بقیه بافت های بدن ترمیم می شود ولی مطالعه پژوهشگران دانشگاه پزشکی کالج آریزونا در ایالات متحده بر موش ها نشان اعطا کرد که‌این مورد در خصوص بافت مغز صادق نمیباشد .
این مطالعه نشان داد که بافت مرده مغز ترمیم نمیشود و مثل بقیه آسیب های بدن از میان نمی رود بلکه در قبال به مایع تبدیل شده و برای بازه طولانی در موقعیت مایع باقی میماند . آن‌گاه این بافت مایع سمی شده و به بقیه بافت های تندرست مغز زخم میزند که میتواند موجب ابتلا به زوال عقل شود . Ischemic and Hemorrhagic Brain Stroke 1024x859 min 300x252 - جراحت های خطرناک سکته مغزی
پژوهشگران از مدتها پیش می دانستند که مناطقی از مغز که بوسیله سکته مغزی از در میان می‌روند , به مایع تبدیل میگردند البته درحال حاضر نتیجه ها این مطالعه تازه نشان می‌دهد که‌این بقایای مایع شده تهدیدی برای بخش ها سلامت مغز محسوب میشوند . دانشمندان میگویند : این کشف قادر است به ابتکار عمل معالجه های جدیدی برای پیشگیری از ابتلا به زوال مغز پس از سکته مغزی باعث شود .
دانشمندان میگویند : این یافته به واقع پارادایم های کهن را به معضل میکشد و قضیه جدیدی را برای ادراک ما از سکته مغزی و عواقب آن به‌وجود میاورد .
آن ها اضافه کردند : با امداد این تحقیق درحال حاضر میتوانیم معالجه های نو و متفاوتی را برای سکته مغزی در لحاظ بگیریم .
آن‌ها خاطر نشان کردند که در مطالعات بعدی اضطراری است به‌این مسئله پرداخته شود که‌این بافت مایع شده مغزی بر اثر سکته مغزی چه بازه زمانی باقی می‌ماند و آیا دارویی میتواند از نشت آن به بقیه بافت های سلامت مغز پیشگیری نماید یا این که خیر .
این مطالعه در نشریه Neurobiology of Disease پخش شده شده‌است .

ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن