جنسی

ناباروری در مردان

معمولا در یک سوم موردها علت ناباروری در مردان است . در مردان , قسمتی از ناباروری بجهت تولید تعداد ناکافی اسپرم سلامت است و گوشه ای دیگر , بجهت ایراد در انتقال اسپرم به درون واژن زن در هنگام تماس جنسی است .

636601955651431586 300x193 - ناباروری در مرداندلیل تولید ناباروری در مردان چه می‌باشد ؟

برخلاف اختلالات مو جود در زنان , اختلالات مردان به مشقت تشخیص داده می گردند . فقط در یک سوم مردان , علت بیماری کشف می شود .

اشکالات تولید اسپرم :

تعداد کم اسپرم یا این که ایجاد اسپرم های غیرطبیعی احتمالا علل مختلفی داشته باشد . یک کدام از این علل , بالا رفتن دمای بیضه ها است . به صورت ارگانیک بیضه ها ۲ سکو از بدن خنک تر می باشند . هر دلیلی که دمای آن‌ها را فراتر برنده شود , قادر است تعداد اسپرم ها را کم کند . بعضا از عادات زندگی می‌توانند بر ایجاد اسپرم اثر بگذارند .
مثل سیگار کشیدن , مصرف الکل , به کارگیری از برخی شیوه های درمانی و داروها و پوشیدن لباس های تنگ .
ساخت اسپرم شاید بجهت بعضا بیماری های طولانی مقطع نظیر نارسایی مزمن تمامی و یا این که برخی از عفونت ها نظیر اوریون در گیر اختلال شود . شرایط هایی که پیشابراه را مشغول می نمایند , نظیر نابجا بودن شکاف پیشابراه و یا این که اختلالات کیسه بیضه مثل واریکوسل میتوانند میزان باروری را کاهش دهند . علاوه بر این , خطاها باروری در اثر اقدامات درمانی نظیر جراحیها , پرتودرمانی و اشعه درمانی هم تولید میشوند . ایجاد ناکافی اسپرم احتمال دارد به جهت فقدان هورمونی باشد . ایجاد ناکافی هورمون جنسی تستوسترون بوسیله بیضه ها می‌تواند سبب ساز کاهش تعداد اسپرم ها شود . زیرا هیپوفیز , ترشح تستوسترون را در دست گرفتن می نماید , اختلالات هیپوفیز نظیر تومور هم قادر است سبب ساز کاهش اسپرم ها شود . کم کم مقدار اندک تستوسترون به جهت اختلالات کروموزومی مثل سندرم کلاین فلتر است . در عمده مورد ها علت این ایراد نامعلوم است .

اشکال در انتقال اسپرم و ناباروری در مردان :

برخی از دست اندرکاران احتمالا از رسیدن اسپرم به واژن پرهیز نمایند . قابل تشخیص ترین علت , ناتوانی جنسی در مردان است که در واقعیت ناتوانی در رسیدن به نعوظ است . دست اندرکاران دیگر مشتمل بر جراحت به اپیدیدیم و مجرای دفران ( لوله هایی که اسپرم را منتقل می نمایند ) می‌باشد . این زخم معمولا به جهت عفونت های منتقله از راه و روش جنسی نظیر سوزاک است . همینطور احتمالا این وضعیت به دلیل انزال معکوس باشد که در آن , مایع منی بجهت بسته نشدن عالی گردن مثانه به مثانه پس می‌زند . این وضعیت قادر است در پی جراحی پروستات صورت دهد .

male infertility 300x225 - ناباروری در مردانچه کاری احتمال دارد برای ناباروری در مردان صورت پذیرد ؟

پزشک معالج در رابطه شرایط همگانی تندرست شما , بیماری های قبل و رابطه ها جنسی سؤال خواهد کرد . همینطور حیطه تناسلی را معاینه می نماید . احتمال دارد به دریافت کردن نمونه منی نیاز باشد . در حالتی‌که تعداد اسپرم شما کم باشد و یا این که اسپرم , غیرعادی باشد بایستی آزمایشات دیگری از قبیل تست خون برای باز نگری مقدار هورمونهای جنسی انجام بدهید . مقدار ناچیز تستوسترون را می توان با تزریق هورمونها معالجه کرد . وارد کردن تصنعی و مصنوعی منی در مورد ها ناتوانی جنسی یا این که انزال معکوس انجام می‌شوند . زخم به اپیدیدیم و مجرای دفران را می توان با جراحی های کوچک معالجه کرد . درصورتی که تعداد پاره ای اسپرم تندرست ایجاد میکنید می توان آنها‌را با جراحی از بیضه یا این که اپیدیدیم گردآوری کرد . بعد از آن با کار جراحی , تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم یا این که ICSI می توان تخمکها را بوسیله این اسپرمها بارور کرد .
پیش آگهی بیماری

در صورتی ناباروری قابل معالجه باشد , احتمال به چنگ آوردن توان باروری بالاست . وارد کردن تصنعی و مصنوعی منی سبب ساز ۱۰ تا ۱۵ درصد اقبال برای تولید حاملگی می شود . سایر رویه ها نیز حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد موفقیت آمیز می‌باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن