جنسی

مزایای بهداشتی به کار گیری از کاندوم

مزایای بهداشتی به کار گیری از کاندوم بر کسی پوشیده نمی باشد . پرهیز از بیماری های مقاربتی , رعایت بهداشت جنسی , دوری از ابتلا به سرطان دهانه ی رحم به دلیل مسدود کردن انتقالHPV , دوری از بارداری اجباری و عوارض فردی زوجین , از مهم ترین علل به کار گیری از کاندوم می‌باشد .

کاندوم چیست؟

کاپوت یا این که کاندوم , پوششی است نظیر دستکش . کاندوم آلت را می پوشاند , همانطوری که دستکش دست را . کاندوم ها معمولا از فرآورده لاستیک نازک یا این که مواد شبه لاستیک تنظیم می‌شوند . قرنهاست که انسان از روده و مثانه و پوست جانوران و هم از ابریشم و کتان برای تهیه و تنظیم کاندوم سود برمیگیرد , ولی نخستین کاندوم به صورت مدرن , نزدیک به سال های ۱۷۵۰ میلادی بوسیله کاندوم , جراح ارتش انگلستان Colonel Condom ) ساخته شد و خواسته از تهیه آن در مرتبه اولیه پیشگیری از بیماری های آمیزشی بود . در حال حاضر کاپوت از روده جانوران و کیسه هوایی ماهیها ساخته می شود اما مدل عادی و مضاعف آن از لاستیک و نایلون است . کاندوم های مدرن بصورت استوانه ای است که در انتهای بسته آن , محیط کوچکی به صورت سرپستانک , برای تجمع مایع منی , موجود هست . کاندوم های موجود در بازار رتبه بندی و مقدار معین ندارد و بخش اعظم آن ها اندکی از مقدار میانگین آلت تناسلی برخاسته ( ۱۵ سانتیمتر ارتفاع و ۳/ ۵ سانتیمتر قطر ) بزرگتر است . نوعی از کاپوت که تنها کلاهک آلت را می پوشاند هم موجود است و اصطلاح کاپوت ( Capot ) برای این دسته بخصوص بکار میرود . کاندوم صرفا وسیله مطمئنی است که می توان آنرا به تعداد دلخواه از داروخانه ها و فروشندگان دیگر تهیه و تنظیم کرد .condom 05 300x300 - مزایای بهداشتی به کار گیری از کاندوم
کاندوم را نباید به بازه زمانی طولانی بی مصرف نگهداشت و نباید آنرا در معرض تابیدن نوروروشنایی خورشید قرار داد . نزدیکی با کاپوت بیش تر از تمام راه های دیگر در جهان مورد استفاده قرار میگیرد و با دقت به آنکه روشی تماما مؤثر است ( نسبت آبستنی نزدیک به ۷ ) و دلایل و خطراتی هم ندارد , می توان آنرا اعم از عاقلانه ترین طرز های پرهیز از بارداری دانست . عمده آبستنی هایی که ضمنا به کارگیری از کاندوم صورت میدهد مرتبط با سوراخ بودن آن یا این که بکاربردن اشتباه آنست .

استعمال از کاندوم قبلی از ارتباط جنسی :

حتمی است بعد از ارتباط جنسی دهانی و پیش از بکار بردن کاندوم برای ارتباط مهبلی , از وجود هرگونه شکاف در آن مطمئن شد . همیشه موقع خرید , به تاریخ مصرف آن و کیفیت کالا توجه نمایید و هنگام استعمال , به صورت و شمایل آن دقت فرمایید . در حالتی‌که دوره آمیزش شما زمان بر شد , کاندوم را تعویض نمایید زیرا شی ها تیز مانند ناخن , کفش و … آن را شکاف خواهد کرد . خوبتر است کاندوم , از آغاز قربت با شریک جنسی بر آلت پوشانیده شود و پوشانیدن آنرا , زن به کمک مرد به عهده بگیرد . بعداز پوشیدن نیز , می بایست آنچنان بر آلت پایدار گردد که در هیچ جا چین خوردگی نداشته باشد . ازآنجاکه خشکی کاندوم های ارزان بها , ممکن است مخاط مهبل زن را بیازارد , بجاست که یه خرده ماده چرب کننده , بر سطح بیرونی آن مالیده شود . غالبا وقتی که زن و شوهری مدتی از این شیوه برای دوری از حاملگی تحمیلی به کارگیری کردند , دیگر حاضر به پذیرفتن راه های دیگر نیستند .

معارضان استعمال از کاندوم چه میگویند ؟

مهم ترین عیبی که باعث می شود بعضی به کارگیری از طریق های دیگر را بر استعمال از کاندوم ترجیح دهند , کم شدن لذت جنسی نتیجه ها از قربت با کاندوم است ; چون که درین هنگام پوست آلت مستقیما با بدن و مهبل زن تماس ندارد و بویژه در حالتی که کاندوم کلفت باشد , احساس مطبوع نتیجه ها از تماس آلت با لُب ها , مهبل و عمق واژن به کلی از میان می‌رود . بعضا از مردان استعمال از کاندوم را با ناراحتی تحمل می نمایند و برخی بر این عقیده اند که کاندوم در رابطه جنسی لذتی ندارد یا این که بشر در نزدیکی با همسرش کاندوم ضروری ندارد ! نظیر خانم هایی که جوراب زنانه توری نمی پوشند زیرا فکر‌می‌کنند آن را صرفا بدکاره ها می‌پوشند . نکته : گاه زنان مریض و وسواسی , از شوهران خویش میخواهند که دو کاندوم روی یکدیگر بپوشند و این دیگر برای مرد قابل تحمل نمی‌باشد … از این گذشته لذتی را که قسمت زن می شود هم به شدت کاهش می‌دهد . برای رفع این عیب خوبتر است از کاندوم های نازک مصرف شود و مرحله درونی آن هم با ماده ای روغنی چرب شود تا تماما بر پوست آلت بچسبد . condoms 300x196 - مزایای بهداشتی به کار گیری از کاندوم

به کارگیری از کاندوم در مبتلایان به انزال زودرس :

کاهش تحریک پذیری آلت در اثر به کار گیری از کاندوم در مبتلایان به انزال زودرس تحت عنوان یکی مزیت های آن شناخته می شود . به کار گیری از کاندوم در مواقعی که ناتوانی جنسی نسبی در عمل است صلاح نمی باشد و این وسیله ممکن است نعوظی را که به دشواری نتیجه ها شده است از در میان غالب شود و در مرد موقعیت عصبی و تندخویی تولید نماید . از عوارضی که کاپوت در زن به وجود می آورد آماس کاپوتی مهبل است که معمولا در اثر آلرژی به پودر تالک که برای کم آب ماندن کاپوت بر آن ریخته می شود , تولید میشود.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن