تغذیه

دمنوش هایی که پیری پوست را به تاخیر می اندازند

برای داشتن پوستی فارغ از چروک و با توان کشسانی مطلوب می بایست به میزان , طی روز آب بنوشید . کم نوشیدن آب , سبب کم آبی و چروکیدگی پوست و مصرف بیشتراز حد آب , سبب ساز کاهش اندازه سدیم خون می شود که عوارضی نظیر تهوع , سردرد و گرفتگی عضله ها خواهد داشت .139408012002492306363174 1 300x209 - دمنوش هایی که پیری پوست را به تاخیر می اندازند

دمنوش های گیاهی

اکثری از اشخاص طی روز , به محض تشنه شدن به جای آب , چای یا این که قهوه می‌نوشند و بر این باورند که‌این آبمیوه ها در عین از میان بردن احساس تشنگی , برای پوستشان نیز موثر است . درواقع گرچه این مدل آبمیوه ها به رفع نیاز بدن به مایعات امداد می نمایند , البته آبمیوه های دربردارنده کافئین در حالتی‌که که بیش تر از ۵ فنجان در روز مصرف شوند اضطراب زا می باشند و نه فقط برای پوست بلکه برای قلب مضرند .
چای و مخصوصا چای سبز دربردارنده آنتی اکسیدان است و همانند دیگر دمنوش های گیاهی در صورتیکه به میزان استفاده شود میتواند در زیبایی پوست تاثیر مثبت داشته باشد . غیر از دمنوش های گیاهی یک کدام از شایسته ترین آب میوه ها برای زیبایی پوست , کفیر است . کفیر با تهیه و تنظیم کردن باکتری های درون دستگاه گوارش و کبد و ایجاد تندرست بیشتر در آن ها و با داشتن مواد معدنی کمیابی نظیر بیوتین منجر بهبود تندرست و زیبایی پوست خواهد شد . برای دیدن این تغییر و تحول , هر شب یک جام کفیر را پیشین از خواب بنوشید و بعد از یک ماه , پوست خویش را با قبلی مقایسه فرمائید . همینطور با به کارگیری از کفیر تحت عنوان ماسک میتوانید پوستی واضح و فارغ از لکه پوستی داشته باشید . برای این کار ۲ قاشق غذاخوری کفیر را با یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ ترکیب نمائید و هر شب روی پوستتان بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خویش را بشویید . ولی پوست برای خوشگل و سلامت بودن غیر از آب و رطوبت کافی به اسیدهای چرب واجب نیز نیاز دارااست . مصرف اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ میتواند تا حد متعددی به کشسانی پوست یاری دهد … ولی خلاف تصور بخش اعظمی از اشخاص , نقشی در رفع کبودی ذیل دیده ندارد . ضمنا پوست خیر فقط به رطوبت رسانی درونی بلکه به مرطوب کننده های خارجی مستلزم است .
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن