سلامت کودک

۷ علت به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

تولد نوزاد با وزن کم

به صورت کلی , نوزادی که با وزنی کمتر از ۲ . ۵ کیلوگرم , به دنیا بیاید , تحت عنوان یک نوزاد کم وزن شناخته می شود و در حالتی که کمتر از ۱ کیلوگرم وزن داشته باشد , در جایگاه نوزادانی گونه بندی میشوند که در هنگام تولد وزن خیلی کمی دارا هستند . درصورتی که نوزاد شما در حین به دنیاآمدن , وزن کمی داشته باشد , خطر ابتلا به ایرادات تنفسی , عفونت ها , ایرادات دستگاه گوارشی و چه بسا ایرادات عصبی , در او ارتقا مییابد . از آن جایی که وزن مطلوب هنگام تولد , سالمی بچه را تحت تأثیر خویش قرار می‌دهد , بحث و باز‌بینی علل آن , الزامی می‌باشد .7 Astonishing Causes Of Low Birth Weight 300x200 - 7 علت به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

چه چیزهایی منجر کاهش وزن نوزاد می شود؟ آیا با علت های میلاد نوزاد با وزن کم شناخت دارید؟ آیا می‌دانید چه کارهایی در مقطع بارداری سبب ساز می شود که نوزادی با وزن نرمال نداشته باشید؟ درپی بخوانید .

۱ – وضع حمل زودرس

در‌صورتی‌که که نوزاد پیشین از آغاز هفته سی و هفتم بازه زمانی بارداری متولد شود , وضع حمل زودرس پیش آمده است . درین به این شکل حالتی , نوزاد تماما در درون رحم رشد نکرده است . یعنی این‌که نوزاد شما در چندین هفته آخرین مقطع بارداری , اصطلاحا وزن نگرفته است براین اساس , وزن وی خیلی کمتر از وزن متوسط در حین به دنیا آمدن نوزاد است .Intra Uterine Growth Restriction IUGR 300x200 - 7 علت به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

۲ – چندین قلو زایی و به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

در صورتی‌که مادری دو قلو , سه قلو , چهار قلو یا این که بیش تر به جهان بیاورد , شانس کم بودن وزن در طول ولادت , بیشتر می شود . این وضعیت به دلیل فشار متعددی که در رحم موجود هست , رخداد می افتد چون یک‌سری نوزاد در رحم درحال تقلا میباشند و مواد غذایی را با یکدیگر سهیم می‌شوند . براین اساس احتمالا نوزادان با وزن کم , متولد شوند .

۳ – مصرف الکل

مصرف الکل و مواد مخدر در مقطع بارداری , برای بچه زیاد زیان آور و خطرناک است . با مصرف الکل و با آزاد شدن برخی از مواد شیمیایی در جفت , اکسیژن کافی به نوزاد نمیرسد , در نتیجه احتمال دارد بازدارنده پرورش بچه شود .New Born Babies Do Not Cry 300x200 - 7 علت به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

۴ – محدودیت پرورش در درون رحم ( IUGR )

IUGR حالتی است که جنین به میزان ای که توقع می‌رود , در باطن رحم پرورش نمی‌کند و در نتیجه کوچک میماند . با این وجود , اگرچه شاید نوزاد در وقت مقرر متولد شود ولی هنوز نیز دارنده وزن کمی هست . این کاهش وزن شاید به جهت تحمل کردن وضعیت محدودیت پرورش در باطن رحم ( IUGR ) باشد . IUGR نامتقارن غالبا بر اثر نبود مواد پرخاصیت و فشار خون بالا در زمان بارداری واقعه می افتد . در حالی که IUGR متقارن بر اثر پیدایش بعضا از ناهنجاری های کروموزومی , عفونت های ادراری و دست اندرکاران مربوط به سبک زندگی , رخداد می افتد .

۵ – دیابت و به دنیاآمدن نوزاد با وزن کم

داشتن دیابت در زمانه بارداری , اقبال ولادت زودهنگام بچه را ارتقاء می‌دهد و در سود سبب کاهش وزن در هنگام به دنیا آمدن می شود . ولی نگران نباشید . دیابت زمانه بارداری به آسانی با انجام تمرینات ورزشی , رژیم غذایی و دارو معالجه می شود . به خاطر داشته باشید که می بایست در شیوه زندگی خویش تغییرات خاصی را اعمال فرمایید .

۶ – پری اکلامپسی

پری اکلامپسی نوعی بیماری است که بر اثر فشار خون بالا در دوران بارداری واقعه می افتد که در غایت سبب ساز زخم رسیدن به کلیه ها می شود . پری اکلامپسی هم مثل هر بیماری دیگری بر جفت تاثیر میگذارد چون خون و مواد مفید کمتری به نوزاد می‌رسد و سبب ساز می شود نوزاد در طول به دنیا آمدن , وزن پاره ای داشته باشد .1 2 300x169 - 7 علت به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم

۷ – عفونت

مادری که درانتظار تولد نوزاد خویش به سر می‌برد , آلرژی بیشتری در قبال حفاظت خویش در قبال عفونت داراست چون شاید سیستم ایمنی مامان را به خطر بیندازد . در‌صورتی‌که که به عفونت ها بی توجهی شود و پایین معالجه قرار نگیرند , سبب پیدایش عارضه ها مختلفی در حین وضع حمل می شود که یک کدام از این عارضه ها , وزن کم در هنگام به دنیا آمدن است .

امید داریم این مطلب توانسته باشد اطلاعاتی را در دست ما‌درها حامله قرار دهد . البته مطلقا علتی برای نگرانی نیست . شما با رعایت یک برنامه مطلوب و فعالیت به پند های پزشکتان , میتوانید با این نگرانی رویارویی نمایید . در غایت این که , هیچ چیزی برای نگرانی نیست . استرس را از خویش بدور فرمائید و به عمل ها و کارهایتان ادامه دهید . زودی با به دنیاآمدن یک بچه سلامت , خرسند خواهید شد .
در حالتی‌که نوزادی با وزن کم به جهان آوردید , می بایست نگهداری های ضروری را انجام دهید تا به ندرت سیستم ایمنی اش , کار کشته شود . نوزادانی که دارنده وزن یه خرده می‌باشند , سرعت بالا تر سرما میخورند و عفونت در آنان پر سرعت تر پرورش می نماید . بدین ترتیب نیاز به محافظت های ویژه ای دارا هستند تا بتوانند به وزن نرمال برسند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن