سلامت کودک

کاهش ابتلا به آسم در نوزادان با مصرف صیفیجات در بارداری

کاهش احتمال ابتلا به آسم در نوزادان

آسمیک بیماری است که به التهاب ریه ها و راه و روش های هوایی اشاره داراست که زمانی در معرض کارداران مختص ( آلرژن ها ) قرار می‌گیرد , نفس کشیدن را مشقت بار تولید میکند . با این‌که که‌این حالت برای بزرگسالان و کودک ها یکسان است , بعد ها هنگامی که که‌این طفل بزرگتر شده و تحت تاثیر این آلرژن ها قرار میگیرد , اورا در معرض گروه ای از بحران های اختصاصی قرار می‌دهد .
به صورت مختص , این منجر ضعیف شدن کیفیت زندگی کودکان می شود , چون این موقعیت , در بازی طبیعی , ورزش , عمل های مدرسه و چه بسا خواب او مداخله می نماید . این بر ترقی آنان تاثیر می‌گذارد , چون آن ها به جهت حالت نا مناسب , روزهایی از مدرسه از دست میدهند . آسم مقطع کودکی , همینطور یک کدام از عوارض ویزیت کودک ها در مریض خانه است . در صورتی‌که این بیماری در دست گرفتن نشود , این فرمان قادر است چه بسا سبب به تهاجم ها بالقوه خطرناک تر و تهدید کننده زندگی شود . 1tnhkcmx 300x200 - کاهش ابتلا به آسم در نوزادان با مصرف صیفیجات در بارداری

مبنی بر آخرین داده ها مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ( CDC ) , بیش تر از ۷۵۰۰۰۰ نوزاد در آمریکا دچار به‌این بیماری , میباشند . بیشتراز نیمی از حمله ها این بیماری , ظرف ۱ سال , وابسته به همین خردسالان است .

در مطالعۀ گروهی که در توکیو انجام شد , پژوهشگران برای گردآوری داده ها از جواب دهندگان حامله , به خصوص درمورد عادات تغذیه ای و عادت به تکرار مصرف بعضی اشکال مواد غذایی در آن‌ها استعمال کردند . دو سال بعداز به دنیا آمدن فرزندان این مجموعه حامله , مجموعه تحقیقاتی به دنبال گردآوری داده ها از روش مطالعه دربین المللی آسم و حساسیت در زمانه کودکی مجدد با این ماد‌رها و فرزندان آنان ملاقات کردند . جواب های داده شده بوسیله جواب دهندگان برای انتخاب هر نوع رابطه در میان مصرف صیفیجات از سوی مامان و وجود خس خس در کودک ها مورد تجزیه و آنالیز قرار گرفت .

دانشمندان متوجه شدند خردسال ها مادرانی که برگهای سبز و صیفی جات بی نیاز از فولات بیشتری مصرف میکردند , نسبت به کودک ها مادرانی که صیفیجات کمتری مصرف می کردند , دارنده خس خس سینه کمتری بودند . آن‌ها همینطور متوجه شدند که‌این اثر بخصوص برای مادرانی صحیح بود که در سه ماهه نخستین بارداری مصرف صیفیجات بیشتری داشتند ; هر چند , چنین ارتباطی برای زنان در میانه و یا این که در آخر زمان بارداری آن‌ها یافت نشد .

پژوهشگران نتیجه گرفتند : “ مصرف صیفی جات مامان در اوایل زمانه بارداری شاید اثر محافظتی در قبال آسم کودک ها در ۲ سالگی داشته باشد .
کاهش احتمال ابتلا به آسم در نوزادان با مصرف صیفیجات بیشتر

هنگامی مردمان می‌گویند که زنان حامله برای دو نفر می خورند , صحت دارد : کودکی که هنوز به عالم نیامده , به شدت بر رژیم مامان تکیه می نماید تا ویتامین ها و مواد معدنی ما یحتاج برای رویش خویش را از او اخذ نماید . این مورد ها عبارتند از :

بتا کاروتن که برای ترقی سلول و بافت , سیستم ایمنی و رویش لازم است .

فولات که موجب ارتقاء وزن هنگام به دنیاآمدن و خودداری از نقص لوله عصبی می شود .

پتاسیم که فشار خون را تهیه می نماید .

ویتامین C که برای رویش استخوان و کلاژن سازی ما یحتاج است .

در اینجا بعضا از صیفی جات پیشنهاد شده برای زنان حامله معرفی می شود :

آووکادو بی نیاز از فولات است که به رویش مغز جنین امداد می نماید .

ریشه چغندر , به سم زدایی از خون در بازه زمانی بارداری یاری می نماید , که بازدارنده از هر جور نقص مادرزادی می شود .

فلفل دلمه ای که دربردارنده ویتامین C است و به نوسازی بافت های بدن و جذب آهن امداد می نماید .

نخود سبز بی نیاز از ویتامین K است که به پرورش استخوان یاری می نماید .

سیب زمینی شیرین خیر صرفا به ماد‌رها یاری می نماید که شیر بیشتری ساخت نمایند , بلکه سبب ارتقاء ایجاد گلبول های قرمز‌رنگ در جنین میشوند .

گوجه خارجی به جهت محتوای آنتی اکسیدانی بالای آن , از زخم سلول در حین حاملگی پرهیز می نماید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن