طب سنتی و گیاهان دارویی

ارزیابی خاصیت دارویی فوق العاده گل بابونه

000matricaria recutita anthemis nobilis chamomilia 300x211 - ارزیابی خاصیت دارویی فوق العاده گل بابونهگیاهان یکی پر کاربرد ترین مواد در زندگی آدم می‌باشند . گیاهان از او‌لین مواد خوراکی بوده اند که به وسیله آدم مصرف می گردیده اند . بعداز مدتی بشر توانست تا از گیاهان تحت عنوان دارو منفعت گیرید . امروزه گیاهان اعم از مواد اولیه حیاتی در دارو سازی به کار میروند . بابونه یکی اعم از پر استفاده ترین گیاهان دارویی است که به دنبال قصد داریم تا به باز نگری آن بپردازیم .

گیاه بابونه در معالجه بی خوابی , اختلالات پوستی , آسیب و اضطراب فراوان اثر گذار است .

گل خشک شده بابونه یکی‌از داروهای گیاهی باستانی است که به لطف آنتی اکسیدان‌های جنگ کننده با سرطان , مزایای دوچندان متعددی برای تن دارااست آنتی اکسیدان‌ های لازم و اساسی بابونه در روغن این گیاه هم پیدا میگردد و می تواند مزایای دوچندان متعددی داشته باشد بابونه تحت عنوان یک داروی جایگزین با دلایل جانبی قلیل , سال‌هاست که تحت عنوان چای , عصاره و گونه های آرایشی مورد به کار گیری قرار می گیرد .
خاصیت ثابت شده گل بابونه :

گیاه بابونه عضوی از خانواده Asteraceae/Compositae است . دو جور بابونه موجود است که امروزه در طبابت مورد به کار گیری قرار میگیرد : یک فنجان چای بابونه دو کالری , دو میلی گرم سدیم داراست و هیچ کلسترولی در آن دیده نمیشود . بابونه عمدتا برای بهبود حالت مختلفی به کار میرود که اعم از آنان می‌توان به حالت ذیل اشاره نمود : نزاع با اضطراب و افسردگی , پیکار با حساسیت , دارنده خواص ضد التهابی است , معالجه اسپاسم های عضلانی , معالجه ارگانیک PMS و بقیه اختلالات قاعدگی , معالجه بی خوابی , معالجه اختلالات پوستی , معالجه آسیب , معالجه ارگانیک آرتریت و تسکین دهنده روماتیسم , معالجه خانگی برای هموروئید

مرجع : فارس

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن