جنسی

چرا در حین ارتباط جنسی در گیر سردرد می شویم؟

برخی از اشخاص در هنگام برقراری ارتباط جنسی مبتلا سردرد میشوند که‌این قضیه منجر آزار آنها می شود . به هیچ عنوان نباید به راحتی از کنار این مدل سردردها رد گردید .
سردرد حین ارتباط جنسی برای بعضی اشخاص آزار دهنده است اما نکته حائض اهمیت این است که نباید آن را نادیده گرفت و صد رد صد برای کشف کردن علت آن با دکتر معالج مشورت کردن کرد .سردرد جنسی 1 min 300x200 - چرا در حین ارتباط جنسی در گیر سردرد می شویم؟

آیا سردرد در طول ارتباط جنسی طبیعی است؟

ارتباط جنسی می بایست شادی بخش باشد , درست است؟ البته برای بعضا اشخاص اثر جانبی ناخوشایندی داراست : سردرد شدید .

در صورتیکه سردرد حین ارتباط جنسی آزارتان میدهد می بایست بدانید که فقط نیستید . اما شیوع بالایی ندارد البته حدود یک درصد اشخاص که سه چهارم آنان‌را آقایان دربرگیرنده می‌شوند حین ارتباط جنسی سردرد را تجربه می نمایند .

سه مدل کلیدی سردرد جنسی موجود است .

سردرد در طول ارتباط جنسی مدل اولیه : سردرد خفیف هم زمان با شروع ارتباط

این سردرد جنسی نسبتا خفیف fairly mild است و به محض آغاز ارتباط شروع میشود . این مدل سردرد سبب ساز دردی می شود که روی گردنتان نیز تاثیر گذار است . با وجودیکه میتواند آزار دهنده باشد البته جدی نمیباشد . به گفته پزشک معالج ریتانو Dr . Reitano بعضا اشخاص با مصرف آرامبخش هایی مانند ایبوپروفن دردشان از در میان می‌رود اما بعضی دیگر به داروهای تجویزی نیاز دارا هستند . با این وجود داروهای مسدود کننده بتا* یا این که بتا بلوکرها beta blockers که معمولا تحت عنوان داروهای فشار خون شناخته می گردند نیز گهگاه می‌توانند سردردها را معالجه نمایند .

داروهای مسدود کننده بتا یا این که بتا بلوکرها beta blockers : به گروهی از داروها گفته می‌گردد که نقش آنتاگونیست رقابتی را برای اتصال به گیرنده های آدرنرژیک ایفا می نمایند . در سیستم سمپاتیک واسطه هایی نظیر اپی‌نفرین اثراتشان را بوسیله دو نوع گیرنده در تراز سلولها ( به اسم گیرنده بتا و آلفا ) اعمال می‌کنند .

سردرد در طول ارتباط جنسی گونه دوم : سردرد بعداز ارضا شدن آقایان

مدل دوم سردرد جنسی تاندر کلپ thunderclap یا این که سردرد شدید و سرعتی است . این دسته سردرد حین ارگاسم ساخت می شود و قادر است تا چند ساعت سپس ادامه پیدا نماید . زیاد دردناک تر از سردرد مدل اولیه است و مستلزم معالجه دارویی فوری است . به گفته پزشک ریتانو سردرد تاندر کلپ میتواند علامت بیماری های جدی نظیر خون ریزی مغزی باشد . سردردهای مکرر تاندر کلپ را می توان با داروهای شبیه سردرد های گونه اولیه معالجه کرد .

حدود نیمی از کسانی که در گیر این سردرد می‌شوند حین ورزش نیز آن را تجربه می نمایند . به گفته دکتر معالج ریتانو , همین فرمان عامل بالقوه ساخت این سردرد را نشان نمی دهد : این سردرد احتمالا در اثر ارتقا فشار خون هنگام عمل ای فیزیکی به‌وجود آید . ارتقا ضربان قلب حین ارتباط جنسی در معنای کار فیزیکی مضاعف است .

به علاوه , آدرنالین آزاد شده حین ارتباط جنسی احتمال دارد به ارتقا فشار در مغزتان یاری دهد . گهگاه نیز انقباض عضله ها گردن در ساخت این سردرد مقصرند .

بعضی داروهای سوای نسخته از قبیل سودافد* Sudafed نیز میتواند با تولید محدودیت و انقباض عروق خونی در تولید سردرد دخیل باشند . شواهدی بر پایه ی تاثیر ماریجوانا , شراب قرمز رنگ , پنیر و خوراکی های دربردارنده آن‌ها در تولید سردرد جنسی شدید موجود است البته عامل آن معین نمیباشد . سیگار کشیدن , مصرف آب میوه های الکلی , ارتقاء وزن یا این که چاقی نیز قادر است ابتلا به سردرد جنسی را ارتقا دهد .

* سودافد* Sudafed : سودوافدرین یک مخلوط ضداحتقان است که در آنفولا‌نزا و در معالجه احتقان بینی یا این که سینوس‌ها , مجرای شیپور استاش , التهاب سروزی گوش میانی , رینیت وازوموتور و مشکل همت گوش میانی بدلیل تغییرات فشار جو به کارگیری می گردد . سودوافدرین یا این که ترکیبات شبیه آن ( نظیر فنیل افرین ) در اکثر زمان ها قرصها و شربتهای سرما خوردگی هم موجود است .
سردرد در طول ارتباط جنسی مدل سوم : سردرد بعداز ارتباط جنسی

مدل سوم سردرد جنسی که مضاعف نادر است و صرفا حدود یک نفر از هر ۲۰ هزار نفر آن را تجربه می نمایند .

سردردی است که بعداز ارتباط جنسیو آغاز شده و وقتی که بایستید بدتر می شود . اشخاصی که مبتلا این مدل سردرد میشوند اکثر اوقات انقباض مغزی دارا‌هستند و ارتقا فشار خون حین کار فیزیکی ارتباط جنسی سبب نشت مایع نخاعی می شود که حین ایستادن از مغز چکه می نماید . برای پیشگیری از مزمن شدن این سردرد می بایست منتخب که در گیر نشتی شده را با جراحی مسدود کنید .

در حالتی‌که حین ارتباط جنسی مبتلا سردرد میشوید می بایست با پزشکتان کلام نمائید . نه تنها برای معالجه بلکه به عارضه ها نادری که احتمال دارد به خاطر خون ریزی مغزی , تورم شریان یا این که لخته شدن خون ساخت شده باشد .

مرجع : سیمرغ

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن