جنسی

مشکلات جنسی مردانه با اعتیاد به الکل

مردانی که به نوشیدن الکل اعتیاد دارند در معرض خطر مشکل‌ها جنسی فراوانی قرار دارند . نوشیدن الکل پیامدهای جبران ناپذیری برای این اشخاص در بردارد ; اعم از میتوانیم به کوچک شدن بیضه ها , اختلالات جنسی , استرس , ناباروری و خلل در ایجاد اسپرم اشاره کنیم .Alcohol Effects Facebook 300x139 - مشکلات جنسی مردانه با اعتیاد به الکل

دکتر معالج محمد‌رضا صفری‌نژاد : متاسفانه مصرف الکل در جامعه ها متفاوت روز به روز در اکنون ارتقاء است . مصرف الکل علاوه بر عوارضی نظیر سیروز کبدی میتواند سبب ساز به اختلالات جنسی هم شود به گونه ای که حدود ۷۰ درصد مردان الکلی از یک مشکل جنسی رنج می برند .

همینطور کسانی که تحت تاثیر الکل مبادرت به برقراری ارتباط جنسی می‌نمایند , رفتارهای لبریز خطر جنسی در آن ها بشدت مضاعف می شود . همینطور مردان الکلی دارنده خلل ها اجتماعی و خانوادگی می‌باشند و اختلالات جنسی بر مشکل‌ها و استرس آن‌ها می افزاید و سبب ساز می‌گردد این مردان برای غلبه بر استرس خویش طولانی تر الکل مصرف نمایند و بدین ترتیب وارد یک حلقه معیوب شوند .
اختلالات جنسی در مردان الکلی دارنده پنج علت اکثر است : به دلیل ضعیف بودن سیستم عصبی , بیماری‌های ناشی از مصرف الکل نظیر بیماری کبدی , مساله روحی – روانی , تخریب سیستم عصبی , تخریب کبد وهمچنین این بیماران دارنده مشکل ها عدیده مانند بیکاری , طرد شدن در اجتماع , مصرف مواد مخدر , کشیدن سیگار و… میباشند .

شایع‌ترین ایراد جنسی در مردان متعلق به الکل , خلل در نعوظ و به‌دنبال آن کاهش میل جنسی است . اکثرا هر دو ایراد نعوظ و کاهش میل جنسی با نیز وجود دارا هستند . تعداد و شدت اختلالات جنسی , ارتباط مستقیم با مقدار مصرف الکل دارااست . الکل باعث تخریب سیستم عصبی میشود .

هر قدر مصرف الکل بیشتر باشد , ‌سیستم عصبی بیشتر تخریب می‌گردد . بعلاوه مصرف طولانی‌مدت مقادیر متعددی الکل , به ساخت هورمون‌های مردانه جراحت میزند . در عین هم اکنون مصرف طولانی بازه الکل باعث کوچک شدن بیضه‌ها و کاهش ساخت هورمون مردانه خواهد شد . DrugAbuse iStock473609412 Busting Alcohol Myths 300x204 - مشکلات جنسی مردانه با اعتیاد به الکل
الکل به دلیل خلل در متابولیسم ویتامین A باعث پیدایش گونه های در ساخت اسپرم میشود ; یعنی مردان الکلی علاوه بر مبتلاشدن به نقص‌ جنسی , شاید دچار به ناباروری هم شوند . ایراد نعوظ ناشی از الکل از بدترین گونه های آن است . ولی اکثری از موردها اختلالات جنسی در الکلی‌ها منشأ جسمی ندارد , بلکه دارنده منشا روحی و روانی است . اکثر زمان ها این مردان دارنده مشکلات خانوادگی میباشند و رابطه ها عاطفی نیکی با همسر خویش نداشته و یکسری هم پرونده جدایی در دادگاه دارا هستند .

مقدار شیوع اختلالات جنسی با سن آغاز مصرف الکل و سال‌های مصرف الکل ارتباط دارااست . یکی‌از ویژگی ها اختلالات جنسی ناشی از مصرف الکل این است که در‌صورتی‌که مصرف الکل جراحت مستمر در بدن تولید نکرده باشد با انقطاع مصرف آن دلایل اعم از اختلالات جنسی هم قابل رجوع میباشند , البته زمان واجب است . یکی‌از عارضه ها دیررس و مهلک سوءمصرف الکل , سیروز کبدی است که در آن کبد تلاش خویش را از دست میدهد .

برای معالجه اولا می بایست معلوم کنیم علت کلیدی ایراد جسمی است یا این که روحی ـ دیوانه . این کار به ما یاری می کند به صورت مفید و مقرون‌به‌صرفه به نقص‌ مریض پرداخته شود . برای داشتن میل جنسی و نعوظ طبیعی می بایست سه سیستم هورمونی , عصبی و عروقی تن سلامت و هماهنگ کار نمایند . متاسفانه الکل هر سه سیستم را مختل می کند . functional drunk 78035404 resized 569fe6835f9b58eba4add902 300x200 - مشکلات جنسی مردانه با اعتیاد به الکل
معالجه اختلالات جنسی در مردان الکلی گوناگون از مورد ها معمولی است . تا تمام زوایای خلل مشخص و معلوم نشده , معالجه نباید آغاز شود . در اشخاص معتاد به الکل , انقطاع بدون نقص مصرف الکل معمولا امکان‌پذیر نیست . تا این اشخاص میزان مصرف الکل خویش را کاهش ندهند , آغاز معالجه بی‌فایده است . می‌توان هم‌زمان با برنامه بازتوانی ترک الکل , معالجه را هم استارت کرد تا مریض از دید روانی حس بهبود نماید . این بیماران شاید برای افسردگی و اضطراب داروهای مختلفی مصرف نمایند . مصرف این داروها دلایل اختصاصی به خویش را دارااست .

*جراح و کارشناس بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری

استکان جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن