وزرش و سلامت

تاثیر ورزش بر دفع سنگ های ادراری

1508139562 compressed 1024x576 300x169 - تاثیر ورزش بر دفع سنگ های ادراری
برای رویا رویی با سنگ همگی میتوانید از طریق های درمانی موثری یاری بگیرید . اعم از آنان میتوانیم به تحرک و ورزش و فعالیت بدنی اشاره کنیم . پزشک عباس بصیری پیشنهاد های ویژه ای دراین باره به مبتلایان به سنگ های ادراری ارائه داده اند که درپی خواهید خواند .

مدیر انجمن اورولوژی ایران به نقش مفید تحرک بدنی در کاهش سنگ‌سازی تمامی اشاره نمود و ذکر کرد : با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورزش درطول روز می‌توان از پیدایش سنگ همه خودداری کرد .

دکتر معالج عباس بصیری به مردمان پیشنهاد کرد که ورزش را فراموش نکنند و روزمره دست کم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای پرهیز از سنگ همگی تحت عنوان بیماری شایع در کشور , ورزش نمایند .
او اضافه کرد : هر که ورزش می نماید کمتر مبتلا سنگ همگی می شود و علاوه بر این‌که کمتر نیز به سنگ همگی دچار می شود , دفع سنگ همه در وی نیز خوب تر و راحت خیس است .
این دکتر خاطر نشان نمود : ورزش برای گردش خون کلیوی , زدودن سموم از بدن و دفع سنگ های ادراری فراوان اثر گذار است و به مردمان توصیه میشود برای نگهداری تن درستی خویش ورزش کردن را جدی بگیرند .
او به ارتباط معکوس میان عمل فیزیکی و ابتلا به سنگ های دستگاه ادراری اشاره نمود و خاطرنشان کرد : مطالعات انجام یافته در کشور‌ایران و نیز در آن سوی مرز نشان داده سنگ سازی تمامی های اشخاصی که کارهای اثبات یا این که نشسته دارا‌هستند و معمولا این اشخاص کار فیزیکی ندارد نسبت به افرادی که کار فیزیکی بیشتری دارا‌هستند یا این که ورزش می نمایند , در حدود ۲ برابر است .
بصیری اظهار‌کرد : کار فیزیکی در حوزه دستگاه ادراری , بیشترین تاثیرش را بر سنگ های ادراری دارااست . آمارها نشان میدهد اشخاصی که کارهای اثبات دارا هستند و بیشتر نشسته عمل می نمایند , بیشتر دچار به سنگ تمامی می‌شوند . اشخاصی که عمل فیزیکی بیشتری دارا‌هستند علی الخصوص در فضاهای گشوده احتمال ابتلا به سنگ تمامی کمتر است .
او خاطر نشان نمود که مردمان هرچه ورزش بیشتر نمایند ابتلا به سنگ تمامی در آن‌ها کمتر است . اشخاصی که عمل فیزیکی دارا هستند , معمولا تحرک سیستم ادراری بیشتر داشته و تغذیه آنان بهترتر انجام می شود .
بصیری خاطر نشان کرد : این اشخاص محیط اسیدوز باطن بدنشان کمتر بوده و رسوب کلسیم و دفع نمک در ادرار کمتری دارا هستند و این اشخاص در سود سنگ همگی کمتری می‌سازند .
او افزد : هر که ورزش می نماید وضعیت روحی و دیوانه بهتری داراست و متابولیسم بدنشان خوب تر است و دفع سموم از مسیر تمامی ها و مجاری ادارای راحت تر انجام می شود و در سود آن‌ها سالمی بیشتری دارا‌هستند .

سلامت آنلاین

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن