داروها

عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید

با آرامبخش های اعتیاد آور شناخت دارید؟ در‌صورتی‌که شما هم جزو ۵۰ میلیون اشخاص بزرگسال در ایالت متحده باشید که به دردهای مزمن و یا این که دردهایی که به صورت مرتب وجود دارند , دچار می باشند , احتمال دارد یکی داروهای تسکین دهنده به اسم اپوئیدها ( داروهای اعتیادآور ) برای شما تجویز شده باشد .DrugAbuse iStock637382766 Quiz Test Your Benzo Knowledge 300x200 - عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید

با وجود این‌که این داروها تسکین دهنده هایی توانمند میباشند , متخصص ها معتقدند که‌این مدل از داروها برای طولانی مقطع اثرگذار نیستند . علاوه بر این , کسانی که از این داروهای تجویزی به کارگیری می نمایند , احتمال دارد احتمال ابتلای آن ها به اعتیاد و یا این که مرگ ارتقاء پیدا نماید .
آرامبخش های اعتیاد آور – برخی از اشخاص در معرض خطر ابتلا به مشکل مصرف مواد قرار میگیرند

دین , مدیریت مرکز طبی مرکزها ترک اعتیاد در پنسیلوانیا بر این اعتقادوباور است که ژنتیک نقش انتخاب کننده ای در ابتلای اشخاص به اعتیاد داراست . در بعضا اشخاص , اعتیاد به مواد مخدر شاید در کمتر از سه هفته تولید شود و برای بعضی دیگر تعلق بدین مواد شاید در زمان سالها مصرف ساخت شود . پزشک دین میگوید : که کسانی که سوابق ی خانوادگی به اختلالات مصرف مورد ها اعم از الکل و اعتیاد به آمفتامین دارا هستند , بیشتر در معرض خطر می‌باشند . همینطور کسانی که احتمال دارد مستعد سوء به کارگیری از مواد مخدر باشند مشتمل بر کسانی با مشکلات تن درستی کم عقل نظیر افسردگی , اضطراب و خلل استرس بعداز PTSD می باشند .
آرامبخش های اعتیاد آور – بخش اعظمی از کسانی که تعلق فیزیکی به مواد مخدر دارا هستند , این مواد را مصرف نمی‌کنند

کسانی که برای آنان داروهای اعتیاد آور برای از در میان بردن دردهای مزمن تجویزشده است , اکثر زمان ها و با گذشت زمان تن آن‌ها نسبت به دارو مقاوم می شود . این به‌این معنا است که با گذشت زمان اندازه اثر دارو کاهش مییابد و نیاز به مصرف دوزهای بیشتر برای التیام دردشان بوجود میاید و نسبت بدین مواد تعلق پیدا می نمایند . پزشک آیین می‌گوید که یک دارو نباید احساس لذت به اشخاص بدهد و تعلق به آن ساخت شود .

اشخاص دیگر علی الخصوص اشخاصی که دست کم برای یک سری هفته مواد مخدر را تحت عنوان دارو مصرف کرده اند , علائمی مثل شرایط تهوع , استفراغ , گرفتگی ماهیچه ها , خواب مشقت بار و ارتقاء درد پس از مصرف دارو , فراوان مرسوم میباشند . دکتر معالج دین میگوید که پیدایش علامت ها ثانویه بعد از ترک دارو علی الخصوص برای اشخاص دچار به دردهای مزن نقص‌ ساز است . چون آن‌ها حس می نمایند که دردشان غیر قابل تحمل است , به این ترتیب همیشه این نکته را به خویش یادآرو میشوند که خوبتر است که استعمال از داروها را ادامه دهند . البته درواقع این درد به دلیل عارضه ها بعد از ترک داروها است .
بیماری هایی که شما هیچوقت نمی توانید از شر درد خلاص گردید

چنانچه بیماری های دشوار و مزمن نظیر آرتریت دارید , شما نسبتاً این حس درد را برای مدام خواهید داشت و این امری حساس است که‌این حقیقت را بپذیرید . دکتر معالج دین میگوید : چنانچه انگیزه شما این است که با مصرف داروهای آرامبخش و اعتیاد آور , درد را برای مدام از در بین ببرید , پس خویش را برای یک نا امیدی بزرگ فراهم نمایید . درین دسته بیماری های مزمن انگیزه این است که میزان درد را کاهش دهید تا بتوانید با آن سازش فرمایید . البته این بدین مضمون‌ نیست که آنان می بایست درد بکشند .

به کارگیری از آرامبخش های دیگر مثل تسکین دهنده های موقتا می‌توانند جایگزین داروهای اعتیاد آور شوند . این داروها مشتمل بر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی , داروهای ضد افسردگی یگانه و داروهای ضد منعقد و داروهای موضعی است . دکتر معالج آیین همینطور استعمال از داروهای جایگزین نظیر طب سوزنی , یوگا , فیزیوتراپی و مدیتیشن را سفارش می نماید و یادآور شده که استعمال از معالجه های غیر دارویی مضاعف عالی و خوب می‌باشند . medicine pills drugs 300x200 - عوارض مصرف آرامبخش های اعتیاد آور را بشناسید
ریسک مصرف دوباره دارو و تعلق به آن بالا میرود

دکتر معالج دین می‌گوید : به صورت کلی , کسانی که در معرض ابتلا به اعتیاد مواد مخدر میباشند , می بایست مجددا از این داروها به کار گیری نمایند . به همین منظور قضیه برای استعمال ی دوباره از این داروها آماده می شود و نتیجه ی آن تعلق به یک ماده اعتیاد آور سبب ساخت ایراد مصرف مواد دیگر می شود .

دین توضیح میدهد : وقتی که ایراد مصرف مواد در یک شخص ساخت می شود , مدارهای خاصی در مغز به یکدیگر متصل میگردند . زمانیکه شخص متبوع به کارگیری از این ماده را متوقف می نماید , این اتصال ها ضعیف میشوند ولی هیچ وقت به وضعیت معمولی برنمی گردند . براین اساس وقتی که شخص مجدد این داروهای اعتیاد آور را مصرف می نماید , این مسیرها در مغز سریعتر تولید می گردند .

دکتر معالج دین می‌گوید : در شرایطی که مشکل مصرف داروهای اعتیاد آور را دارید و آغاز به به کارگیری از ماری جوانا نموده اید , شما در بنا شده در معرض خطر ابتلا به ایراد مصرف مواد مخدر میباشید که اکثر وقت ها به آن معتاد به ماری جوانا گفته می شود . الکل نیز یکی‌از این مواد است . شما احتمالا که هیچ وقت الکل را ننوشیده باشید ولی به جهت همین اتصال های تولید شده در مغز , خطر ابتلای شما به خلل اعتیاد به الکل در شما فراتر است .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن